Mladší dorost A vydoloval vítězství s Hradcem Králové

07.09.2014 19:53

Druhý zápas už vyšel. A tým dokázal po bojovném výkonu porazit rivala z Hradce Králové.

Oproti prvnímu zápasu si budějovičtí pohlídali začátek utkání. V 11. minutě šli dokonce do vedení, přečíslení dva na jednoho dokázali využít Káník a zakončující Hakl. Do konce třetiny si dokázali hosté vytvořit zajímavé šance. V té největší se ocitl Jirásek. Sám před Ovsjannikovem však nezamířil přesně.

Hned zkraje druhé třetiny si do další obrovské příležitosti dostal Jirásek. Tentokrát zamířil do tyče. To, co se nepodařilo Jihlavě, se podařilo Budějovicím. Matys měl v jednom střídaní dvě obrovské šance, dokázal využít tu druhou a navýšil vedení svého celku. Dvoubrankové vedení trvalo necelé tři minuty. Agilní Jirásek se dočkal vstřelené branky. Bekhendem překonal ležícího Ovsjannikova.

Poslední třetinu zápasu byli lepší hosté. Měli nápor, dostávali se do šancí. Naštěstí pro domácí, vyrovnávací branku nevstřelili a České Budějovice si na své konto připsali premiérové tři body.

Branky a nahrávky : 10. Hakl(Káník), 23. Matys (Klusáček) - 26.Jirásek (Pažourek, Muška)

České Budějovice
Ovsjannikov - Klusáček, Dosek, Dudáček, Hromada, Jurka, Novák - Matys, Káník, Hakl, Kašper, Kondelík, Škrdleta, Vochozka, Rolínek, Silný.

Hradec Králové

Vomáčka – Lelek, Voňka, Klodner, Muška, Gaspar, Jonáš – Hladík, Jakubec, Pažourek, Matouš, Havelec, Jirásek, Štohanzl, Hašek, Síla, Maršík.

Rozhodčí: Dvořák - Kreuzer, Samuel. Vyloučení: 6:5. Bez využití. Diváci: 78. Střely na branku: 29:33.