Ohlédnutí za přípravou

31.08.2014 13:35

Oba celky mají za sebou přípravná utkání. V nich se dařilo zejména A týmu. Ten dokázal hned osmkrát zvítězit!  V prvních duelech si na konto připisovali jednu výhru za druhou.  S Pískem si poradili jak na domácím ledě, tak i na venkovním kluzišti.  Na neutrální půdě – v Berouně si hravě zastříleli s Hong Kongem U 16. Po tomto střetnutí přišel turnaj v Chomutově. Ten se jim povedl na výbornou. Porazili všechny protivníky (Plzeň, Chomutov, Karlovy Vary, Kolner Haie) a po zásluze si odvezli pohár pro vítěze. Výhru si připsali i s nepříjemnými Letňanami, kdy je přestříleli v poslední třetině a vyhráli 6:3. Prohra přišla až v generálce s Jihlavou. Tato prohra byla velmi smolná, hosty držel výborným výkonem reprezentační brankář Škvarek. Dokázal pochytat všech 36 střel, čímž by si oprávněně vysloužil ocenění pro nejlepšího hráče utkání.  Za hosty se dokázal prosadit dvě minuty před koncem Musil a tím zajistil Dukle vítězství v normální hrací době.

B tým měl na programu méně zápasů. Celkově jich odehráli pět s tím, že duel v Jihlavě byl zrušen. První zápas se silnou Kanadou prohráli 0:5. V půlce zápasu bylo manko jen jednobrankové, o to se zasloužil zejména gólman Daniel Svoboda, který si formu přenesl z konce minulé sezony. Na zápas s Kanadou navazovalo střetnutí se staršími žáky. V gólové přestřelce zvítězili poměrem 7:6. Tábor byl jejich dalším soupeřem. Tam utkání skončilo stejným poměrem jako předchozí duel, tedy 7:6. Tentokrát ale porážkou pro budějovický celek a prohra přišla až po samostatných nájezdech. Vajgar Jindřichův Hradec byl nad jejich síly, odveta s Táborem byla úspěšná. V ní si připsali výhru 3:2 po brankách Tisoně, Ruprechta a Šulisty.